117 002
28 939
256 251
643 110

Christiania Sparebank. 1822 - 1922

Annonse nr: 791905

Dette er en meget fin bok i anledning av bankens 100 års jubileum, med kun mindre minuser. Ryggen har en 26 mm. lang rift loddrett. Men ryggen er solid da det er et slags striestoff. Også et par andre merker på ryggen. Boken har 238 feilfrie sider + et sammenbrettet kart over Christiania Bye og Omegn som er festet til boken og er en del av den. Bortsett fra ryggen, så er det kun litt slitasje helt ytterst på et par av omslagets hjørner. Det medfølger også et uadressert "brev" angående boken og oversendelsen. Og i tillegg til det, så er det også med en gammel Auctorisation datert Christiania Sparebank den 12. februar 1887. Falkenberg.  Dette er en "koloss" av en bok som har en vekt på 3.333 kg.
Objektets tilstand
Auksjonstype Butikkvare
Salgspriskr 600,00
Annonse vist517 ganger

Karakterer (1181)  Se selgers karakterbok