127 933
44 500
262 020
675 427

xxx Torghatten stemplet 1898. Utg: Stender No 166

Annonse nr: 3131928
Velg bildeVelg bildeVelg bildeVelg bilde

Nordland. Torghatten. En evig moderne hat. Ein ewig moderner hut. Er teksten på kortet. Signert F.Hals

Dette kortet tror jeg vil bli en høydare i en enhver samling av torghatten-kort.

Torgatten er et fjell på øya Torget i Brønnøy kommune. 258 meter høyt,  kjent for sitt karakteristiske hull, som går tvers gjennom fjellet. Huller er 160 meter langt, 35 meter høyt, og 20 meter bredt, og skapt i istiden.

Fjellet har fått sitt navn etter sin beliggenhet på øya Torget og at det kan minne om en fasong som en hatt,altså Torghatten.

Utg: Carl Stender No 166

 i meget god stand

Poststemplet: I Italia i 1898

Antikk

Udelt bakside

Format: 9 x 14 cm

Alle mine objekter starter med xxx
Porto er 20 kr tilsammen uansett antall kort.Kort sendes i avstivet konvolutt.Intet ansvar for bortkomne kort. Kortets tilstand er beskrevet etter beste evne. Forskuddsbetaling Vipps eller til min bankkonto.

Foreign winners can pay with PAYPAL fee 5% min NOK 5.
Objektets tilstand
Utropspriskr 150,00
Startet30.12.2020 22:12:11
Sluttet29.01.2021 22:12:11
Solgt forkr 150,00
Annonse vist22 ganger
Annonse nr: 3131928
Høyeste Budgiver ulfjoh01 (1285)  Se budgivers karakterbok
ulfjoh01kr 150,0003.01.2021 22:15:11
Selger:  KortogGodt

Medlem siden: 14.07.2020
Karakterer (467)  Se selgers karakterbok